Dziś jest Wtorek, 18 Czerwca 2019 - Imieniny: Elżbieta, Paula
BIP Wersja kontrastowa
Stargard pod szczęśliwą gwiazdą
polish english german
Pod szczęśliwą
gwiazdą
[ Zgłoś imprezę ] Kalendarium imprez

Koncert fortepianowy - Artur Haftman i Dimitris Daskalakis

Koncert fortepianowy - Artur Haftman i Dimitris Daskalakis
Kategoria imprezy:
Muzyka
Data rozpoczęcia
19.10.2018 , godz. 17:00
Data zakończenia
19.10.2018 , godz. 19:00
Organizator
SCK
Lokalizacja
SCK


Zapraszamy na koncert fortepianowy Artura Haftmana i Dimitrisa Daskalakisa w ramach Jubileuszu 35-lecia Stargardzkiego Centrum Kultury.
Koncert odbędzie się w piątek 19.10.2018 o godzinie 17.00
Bilety w cenie 30 zł na parterze i balkonie w sprzedaży od 29 sierpnia w kasie Kina SCK oraz online.
https://www.facebook.com/events/494036471078820/ 

O Artystach:
Artur Haftman urodził się w Polsce w 1994 roku. Obecnie jest studentem Royal College of Music w Londynie w klasie Profesora Dmitri Alexeeva. Równocześnie studiuje w paryskiej La Schola Cantorum w klasie Profesora Maurizio Morettiego. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku lat siedmiu. W rodzinnym mieście ukończył Państwową Szkołę muzyczną I i II stopnia im. W. Lutosławskiego w Stargardzie w klasie Ewy Kubiak-Kubackiej oraz Jolanty Reszelskiej. Otrzymał wiele nagród i stypendiów, w tym od: Drake Calleja Trust, Talent Unlimited, The Hanna and Zdzislaw Broncel Charitable Trust oraz “Konfraternia Artystów Polskich”. Jest także stypendystą Prezydenta Miasta Stargard.
Artur doskonalił swoje umiejętności na kursach i warsztatach mistrzowskich pod kierunkiem światowej sławy pianistów m. in.: Russel Sherman, Janina Fiałkowska i Andrzej Jasinski.
Artur Haftman jest zwycięzcą i laureatem międzynarodowych festiwali i konkursów pianistycznych: Złoty Parnas (Grand Prix) na Międzynarodowym Forum Pianistycznym „ Bieszczady bez granic” – w Sanoku (2013), I miejsce w XII Międzynarodowym Festiwalu – Konkursie „Musica Classica” w Moskwie (2012), I miejsce w VII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Narvii – Estonia (2010), i wiele in.
W wieku ośmiu lat zagrał po raz pierwszy z koszalińską młodzieżową orkiestrą symfoniczną. W 2010 roku trzykrotnie wykonał koncert fortepianowy f-moll op.21 Fryderyka Chopina.
Artur Haftman występował w Polsce, Wielkiej Brytanii, USA, Francji, Ukrainie, Estonii, Litwie i Słowacji. Ostatnio występował w Steinway Hall, St Martin-in-the-Fields, St Mary’s Perivale in London oraz w Delbridge Hall w Walnut Hill School for the Arts w Bostonie.Dimitris Daskalakis urodził się w 1994 roku w Atenach, gdzie rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku dziesięciu lat.
Dimitris Występował w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Grecji i Francji, w tym w Wigmore Hall, Fazioli Concert Hall, St. James's Church Piccadilly, Lilian Baylis Studio w Sadler's Wells oraz zespół grający w Shulman Auditorium w Queen's College Oxford, White Rock Theatre i Concordia Theatre w Venaria Reale.
Podczas pobytu w Grecji Dimitris uczył się gry na fortepianie w Atenach w klasie Marios Strofalis i Dionyssis Mallouhos. We wrześniu 2009 otrzymał stypendium na studia w Purcell School of Music w Londynie pod kierunkiem profesora Andrew Ball.
W 2012 roku Dimitris otrzymał wyróżnienie w prestiżowym Hastings International Piano Concerto Competition. Inne nagrody to między innymi trzecie miejsce w Appelbe Piano Prize w London Festival of Music w Londynie w 2015 roku. Dimitris był także finalistą Liszt Society Piano Prize 2015 w Londynie.
Dimitris Daskalakis doskonalił swoje umiejśtności na kursach mistrzowskich pod kierunkiem Peter Nagy, Kathryn Stott, Steven Osborne, Mikhail Lidsky, William Fong i Martino Tirimo. Ostatnio wystąpił na prywatnej lekcji z Maximem Vengerovem.
Dimitris jest studentem Masters of Performance w Royal College of Music w Londynie w klasie profesora Niel Immelman i Dmitri Alexeeva, gdzie jest stypendystą Somers-Mountfort. 
Dimitris jest także wspierany przez Life Action Trust w Londynie i EdmissionUK.Facebook Facebook