Sobota
Zachmurzenie częściowe
1℃
Niedziela
Zachmurzenie częściowe
5℃
Poniedziałek
Zachmurzenie częściowe
6℃
Dziś jest Sobota, 23 Lutego 2019 - Imieniny: Damian, Romana
BIP Wersja kontrastowa
Stargard pod szczęśliwą gwiazdą
polish english german
Pod szczęśliwą
gwiazdą
[ Zgłoś imprezę ] Kalendarium imprez

I Biennale Plakatu Ekologicznego Ochrona Ssaków Morskich

I Biennale Plakatu Ekologicznego Ochrona Ssaków Morskich
Kategoria imprezy:
Spoleczne
Data rozpoczęcia
02.02.2018 , godz. 18:00
Data zakończenia
02.03.2018 , godz. 00:00
Organizator
SCK
Lokalizacja
SCK Galeria Sala 108

Galeria Sala108 Stargardzkiego Centrum Kultury zaprasza na I BIENNALE PLAKATU EKOLOGICZNEGO OCHRONA SSAKÓW MORSKICH w piątek 2.lutego 2018 o godzinie 18.00 – wstęp wolny. Wystawę będzie można oglądać do 02.03.2018. Zapraszamy.

Celem naszym jest podniesienie poziomu wiedzy i edukacji na temat powszechnego, rosnącego zagrożenia zanieczyszczeniami produktami cywilizacyjnymi (trwałe plastiki, niezniszczalne polimery i inne...) pływającymi w akwenach morskich w ilościach miliardów ton. Dla tych zwierząt są to „obiekty do zjedzenia". Doskonale wpisują się w „jadłospis" wielorybów, waleni, delfinów itp. Ich zły wpływ na środowisko ssaków morskich jest ogromny.
Ograniczamy się tu do wąskiego nurtu zanieczyszczeń morskiej biosfery produktami cywilizacyjnymi. Łatwiej jest zauważyć i zrozumieć pomniejszy problem jaki my ludzie, sprawiamy los morskim ssakom poprzez powszechne używanie wszelkich toreb, worków, opakowań, innych wyrobów plastikowych. Tak bardzo dla nas wygodnych, o których szybko zapominamy... i używamy kolejnych nowych!
Wystawy te stanowić będą wizualną formę upowszechniania wiedzy o istniejących zagrożeniach ekologicznych i to wiedzy nie tylko dla młodych ludzi. Dotyczy to również osób zawodowo i geograficznie związanych z gospodarką morską. Szczecin - miasto portowe ośrodek kultury morskiej z „własną" Akademią Morską stanowi ważne ogniwo na mapie gospodarczej Europy... A Bałtyk jest najbardziej zanieczyszczonym morzem na naszej planecie...
Cykliczność wystaw i publikowanie plakatów tematycznych znacznie podniesie poziom „zauważalności" problemów związanych z pojęciem ekologii w ogóle - a morza w szczególności. Bardzo nam zależy na studentach wchodzących w życie zawodowe, również tych nowo zatrudnianych w gospodarce morskiej - gdzie stanowić będą trzon intelektualny i techniczny. Od ich przyszłej pracy, ze zrozumieniem rosnących zagrożeń ekologicznych, zależy tak bardzo dużo...
Andrzej BłażejczykFacebook Facebook