Dziś jest Wtorek, 20 Sierpnia 2019 - Imieniny: Bernard, Samuel
BIP Wersja kontrastowa
Stargard pod szczęśliwą gwiazdą
polish english german
Pod szczęśliwą
gwiazdą
SIERPIEŃ 2019
20.08.2019
Urokliwe topiary w Parku Batorego
20.08.2019
SBO – głosujemy do końca sierpnia
20.08.2019
Camerata ponownie w kolegiacie
19.08.2019
Są pieniądze dla Małych Skarbów
19.08.2019
Coolturalne Wakacje – muzyka, śpiew i dużo więcej
16.08.2019
Salwa honorowa dla bohaterów
16.08.2019
Nastrojowo i filmowo w Teatrze Letnim
14.08.2019
Święto Wojska Polskiego w Stargardzie
14.08.2019
Będą książki dla seniorów
13.08.2019
SBO – głosowanie trwa
13.08.2019
Drużynowy sukces Kaczyńskiej
12.08.2019
70 lat miłości do roślin
12.08.2019
Święto Wojska Polskiego w Stargardzie
12.08.2019
Teatr Letni pełen dźwięków
12.08.2019
Kolejne odkomarzanie
09.08.2019
Grodzka – zmiana organizacji ruchu
09.08.2019
W trosce o najmłodszych
09.08.2019
Zagrają koncertowo w Parku Chrobrego
08.08.2019
Stargard wspiera stowarzyszenia
08.08.2019
Biegają i pomagają
16.07.2019

Weekend w OldTown

Weekend w OldTown
Jak dostać się do zupełnie innego świata, nie wyjeżdżając ze Stargardu? Jadąc do OldTown, oczywiście! Świat w 2119 roku, po globalnej zagładzie, w tym roku po raz pierwszy będzie mógł zwiedzić każdy, kto kiedykolwiek był go ciekaw!

- Ludzie Old Town już kilkukrotnie wyszli do nas podczas różnych wydarzeń. Ich stroje, nieposkromiona energia, ogromna inwencja i styl bycia zaciekawia i zachwyca. Po raz pierwszy zapraszają nas do swojego świata – na teren byłego lotniska w Kluczewie, gdzie zbudowali całe miasteczko i wcielili w życie swoją wizję postapokaliptycznego świata. Odwiedźcie ich koniecznie, w pojedynkę, ze znajomymi, czy całymi rodzinami – naprawdę warto! - mówi prezydent Rafał Zając.


Od piętnastu lat na opuszczonym lotnisku odbywa się OldTown Larp, unikatowa gra terenowa symulująca życie w świecie zniszczonym III wojną światową. Ta międzynarodowa impreza jest stargardzianom jednocześnie bliska – bo dzieje się w ich mieście – oraz daleka – ponieważ dotąd bardzo niewielu z nich dotąd przekroczyło bramy postapokaliptycznego miasta. W tym roku po raz pierwszy twórcy imprezy zdecydowali się otworzyć je dla wszystkich, którzy zawsze byli ciekawi, co się za nimi znajduje.

Zapraszamy na Weekend w OldTown, który odbędzie się w dniach 20-21 lipca na lotnisku Kluczewo! Zupełnie inny świat, pełen rdzy i kurzu, ale też szczerego śmiechu i rozrywki, stoi otworem przed wszystkimi, w każdym wieku. Zarówno dorośli, jak i dzieci, mogą spędzić weekend w miasteczku, które przetrwało koniec świata poznać urok pasjonującej nas fantastyki postapokaliptycznej.

W miasteczku OldTown czeka na Was wiele atrakcji. Najbardziej niezwykłą będzie Gala Wrestlingu polskiej federacji KPW. Profesjonalni zawodnicy zmierzą się na prawdziwym ringu w show, jakiego jeszcze nie było w Stargardzie. Postapokaliptyczna Arena stanie się też wybiegiem dla modelek na pokazie organizowanym przez konglomerat artystyczny Wasted Couture. Będzie również można podziwiać pokazy tańca ognia stargardzkiej grupy Fire Arrow. Swoją celność będzie można sprawdzić na strzelnicy ASG. Kuźnia Kalcifer poprowadzi pokazy kowalstwa artystycznego na żywo, a Browar Stargard opowie o ważeniu swoich wyjątkowych trunków. Będzie można stworzyć własne postapokaliptyczne ubrania i akcesoria na warsztatach z rękodzieła, a później zrobić sobie w nich zdjęcie na tle ścianek fotograficznych. Nie zabraknie też tego, co OldTownowicze kochają najbardziej – imprezy w sobotnią noc, aż do ostatniego tancerza na parkiecie.

Będzie dla duszy - musi być też dla ciała. Na terenie imprezy stanie strefa food trucków z różnorodnymi przysmakami. Przez całą dobę do dyspozycji uczestników będzie bar HOME - ostatnia przystań po końcu świata, gdzie można dostać pyszne zimne piwo z Browaru Stargard oraz inne napoje. Orzeźwienie przyniosą też szejki, lemoniada i kawa mrożona z Atomic Cafe. Oferujemy również przestrzeń dla wystawców - Stargardzianie, którzy tworzą sztukę, rzemiosło albo domowe wyroby gastronomiczne, mogą zgłaszać się, pisząc na adres contact@oldtownfestival.net.

W cenie biletu jest też możliwość obozowania na polu namiotowym, doświetlonym, wyposażonym w polowe sanitariaty i prysznice. Dla osób, które chcą poczuć prawdziwy klimat OldTown, nocleg na miejscu może okazać się świetną dodatkową atrakcją.

Festiwal odróżnia się od wszystkich innych monumentalną scenografią, imponującymi budowlami i pojazdami przerobionymi w postapokaliptycznym stylu. Wszyscy animatorzy będą odziani w stroje rodem z Mad Maxa. Uczestników również zachęcamy do przebierania się – nie jest to oczywiście wymagane, ale przebranie pozwoli Wam lepiej wsiąknąć w nasz klimat i zabrać ze sobą piękniejsze zdjęcia! Na miejscu będzie też możliwość samodzielnego przerabiania ubrań na warsztatach z craftingu, czyli sztuki artystycznego postarzania odzieży.

Weekend w OldTown to wyjątkowa alternatywa dla leniwej soboty i niedzieli nad morzem czy jeziorem. Unikatowe miejsce, pojawiające się tylko raz w roku, zapewni rozrywkę osobom w każdym wieku, nawet jeśli nigdy wcześniej nie słyszeli o postapokalipsie!

Dojazd:
Ze względu na przebudowę lotniska, zalecamy dojazd przez Warnice. Dokładne położenie Festiwalu można zobaczyć, wpisując w Google Maps nazwę OldTown. Na terenie imprezy będzie na Was czekał wyznaczony parking, gdzie można bezpiecznie pozostawić auto.

W czasie Weekendu w OldTown będzie też kursował ze Stargardu specjalny darmowy autobus, dowożący uczestników. Godziny jego przejazdów i przystanki będą podane na stronie Festiwalu:

CENA AKREDYTACJI:
PEŁNA: 35zł
ULGOWA (do 18. roku życia): 15zł
(w cenie dwa dni terenowego festiwalu oraz darmowy dostęp do wszystkich atrakcji i pola namiotowego)
Akredytacje do nabycia na miejscu oraz na stronie:

Zdjęcia: Stowarzyszenie Organizatorów Symulacji i Gier Terenowych OldTown
Facebook Facebook