12.07.2019
Taniej nad Miedwie
17.06.2019

Pobiegli po Błękitną Wstęgę

Sport po raz kolejny połączył stargardzian świętujących wspólnie dni miasta. Każdy znalazł coś dla siebie. Ponad 600 osób rywalizowało w XIII Międzynarodowym Biegu o Błękitną Wstęgę Stargardu. To wyjątkowe wydarzenie, w którym na starcie stanęli obok siebie zarówno profesjonaliści, jak i miłośnicy amatorskiego biegania.

Najważniejszym wydarzeniem weekendowych zmagań był Bieg o Błękitną Wstęgę. To rywalizacja o długiej tradycji. Tym razem zawodnicy pokonali trasę wyznaczoną na ul. Cieplnej i Nasiennej. Dystans wyniósł 10 km. Oprócz biegaczy osobną rywalizację przygotowano dla zwolenników marszu nordic walking. Na starcie nie zabrakło profesjonalnych sportowców, jak i amatorów. Wszystkich łączyło jedno – miłość do aktywności fizycznej. XII Międzynarodowy Bieg o Błękitną Wstęgę Stargardu zwyciężył Dmyłro Musiiatchenko z Ukrainy. Na drugim stopniu podium stanął jego rodak Oleksei Obukhovskyi, a trzecie miejsce zajął Konrad Majdziński ze Stargardu. Wśród kobiet na pierwszym miejscu uplasowała się Katsiaryna Ptashiuk z Ukrainy, a na drugim – Paulina Grzegórzek ze Szczecina. Jako trzecia na metę dotarła stargardzianka Milena Sadowska.
Sportowy weekend cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta. Mimo upalnej pogody wytrwale rywalizowali w różnych konkurencjach. Świętowanie rozpoczęły turnieje piłki nożnej, a następnego dnia w specjalnie przygotowanych strefach odbyły się m.in. turniej ulicznej koszykówki, darta i armwrestlingu. Przygotowano też moc atrakcji dla tych, którzy od czynnego udziału woleli dopingowanie zawodników. Były pokazy sztuk walki, żonglerki piłkarskiej i festiwal kolorów.

Nieco spokojniej, choć równie ciekawie było w strefie relaksu. Tam przy dobrej muzyce stargardzianie odpoczywali, racząc się smakołykami i napojami. Dzieci z radością korzystały z dmuchańców i malowania twarzy, a dorośli mieli okazję na chwilę odpoczynku.

Sportowe zmagania zwieńczył nocny pokaz fajerwerków. To jednak nie koniec aktywnego świętowania. W ramach Dni Stargardu w sobotę (22.06.) rozegrany zostanie Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wiesława Wragi. Zawodnicy zagrają o 9:00 na stadionie przy ul. Ceglanej. Godzinę później – o 10:00 – w Ośrodku Wodnym MDK w Morzyczynie rywalizację o Małą Błękitną Wstęgę Jeziora Miedwie rozpoczną żeglarze. W niedzielę (23.06.) o 9:00 na stadionie przy ul. Ceglanej panie powalczą w Turnieju Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Kalmar.

Zdjęcia: Tadeusz Surma