Dziś jest Wtorek, 18 Czerwca 2019 - Imieniny: Elżbieta, Paula
BIP Wersja kontrastowa
Stargard pod szczęśliwą gwiazdą
polish english german
Pod szczęśliwą
gwiazdą

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny

Od 1 stycznia 2015 r. uprawnienia dla rodzin wielodzietnych reguluje ustawa z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz. U. z 2014 r. poz. 1863), która zastąpiła rozwiązania zawarte dotychczas w rządowym programie przyjętym uchwałą Nr 85 Rady Ministrów z dnia 27 maja 2014 r. w sprawie ustanowienia rządowego programu dla rodzin wielodzietnych (M. P. z 2014 r. poz. 430) oraz w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 27 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych (Dz. U. z 2014 poz. 755 ze zm.).


Ustawa o Karcie Dużej Rodziny jak i dotychczasowy rządowy program ma na celu przede wszystkim wsparcie rodzin wielodzietnych poprzez zmniejszenie wydatków związanych z wychowywaniem dzieci oraz kreowanie pozytywnego wizerunku wielodzietności. Karta Dużej Rodziny uprawnia do zniżek, które oferowane są zarówno przez instytucje państwowe, jak i firmy prywatne. 


Szczegółowe informacje dotyczące ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny dostępne są na stronie internetowej rodzina.gov.pl.


Firmy i instytucje, które chcą dołączyć do programu Karta Dużej Rodziny zachęcamy do zapoznania się z informatorem Jak zostać partnerem Karty Dużej Rodziny.Wyszukiwarka partnerów Karty Dużej Rodziny

Wzory oświadczeń do pobrania:

Facebook Facebook